Na pytanie: Czy daliśmy radę? Odpowiedź jest jedna. Daliśmy!

W tym roku, w ramach XIV edycji festynu Orawa Dzieciom Afryki, świętowanie rozpoczęło się już w sobotę 30 maja. Przybyłych Gości wraz z liczną grupą Wolontariuszy z całej Polski należących do Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu przywitało długo wyczekiwane wydarzenie, koncert Marcina Stycznia wraz z zespołem. Wspólna zabawa była tylko zapowiedzią zbliżającego się wielkiego dnia, który nadchodził równie wielkimi krokami.

Nie marnując ani minuty Wolontariusze od samego niedzielnego poranka byli w rozjazdach, przejmując swoim ogromnym entuzjazmem kolejne punkty orawskiej ziemi. Punktami tymi, jak co roku, były okoliczne wspólnoty parafialne, które za każdym razem potrafią udowodnić swoje zainteresowanie, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. Orawskie Serca po raz kolejny okazały się niezastąpione i niezawodne.

W tym samym czasie pozostała część Wolontariuszy przygotowywała teren stadionu na przybycie Gości. Pogoda dopisywała, uśmiech nie znikał, sił nie brakowało, więc oczywiste się stało, że to będzie kolejna udana edycja wydarzenia.

Wśród atrakcji tego szalonego popołudnia znalazł się występ zespołu Małe Podhale, swoją obecnością zaszczycił nas zespół Ricky Lion & Bongo Bongo. Po takiej dawce energii, która popłynęła ze sceny trzeba było znaleźć jej upust, więc stało się to idealną okazją dla akcji „Baloniki do Afryki” na którą czekały zarówno te małe jak i te trochę większe Dzieci. Do nieba poleciały balony napompowane uśmiechem i nadzieją. Oby odbiorcom sprawiły równie wiele radości, co ich nadawcom. Następnie tradycji stało się zadość i kolejnym elementem wspólnego świętowania była doskonale poprowadzona aukcja eksponatów przywiezionych prosto z krajów misyjnych. W międzyczasie jeszcze „Bajki dla Dzieci” Teatru Art-Re ze stolicy Małopolski, a na koniec występ, który wszystko zwieńczył i uświetnił, koncert gwiazdy XIV Orawy Dzieciom Afryki – Anny Jurksztowicz.

W czasie tych dwóch owocnych dni nie zabrakło doznań wzrokowych, słuchowych i smakowych. Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać łączną kwotę opiewającą na 47 230,57 złotych, która w tym roku przekazana zostanie na rzecz sierot eboli z Sierra Leone.

Chcąc podziękować Orawianom, Artystom, Wolontariuszom i wszystkim osobom o wielkim sercu, którzy, chociażby swoją obecnością, przyczynili się do tegorocznego spotkania, kłaniamy się nisko i czekamy na równie owocne spotkanie za rok.

Nie zapominajmy, że razem znaczy więcej!
Do zobaczenia za rok!